קיר זכוכית

קיר זכוכית, או מחיצת זכוכית בשמו מקצועי, היא דרך מיוחדת ליצור חייץ בין שני מרחבים שונים מבלי לפגוע במראה הקיים של השטח העומד על הפרק.

הזכוכית מספקת מראה אלגנטי ונעים לעין, לא משפיעה על העיצוב הנוכחי של המרחב ויתרה מכך – פשוטה מאוד לניקוי. את קיר הזכוכית ניתן למעשה להתקין ממש בכל מקום במתחם, כל עוד יש בו שני קירות ורצפה ישרה, ומדובר בפתרון אסתטי מיוחד שיכול להתאים לשלל מצבים.

קיר זכוכית לבית

בבית האהוב שלנו נוכל למקם את מחיצת הזכוכית כמובן בחדרי השירותים והמקלחת, אך גם במקומות רבים נוספים. רבים מחליטים למקם את קיר הזכוכית כחיץ בין המטבח לסלון, בחדר השינה ולעיתים אפילו כאלטרנטיבה לקיר בין שני חדרי הילדים. היתרון אולי המשמעותי ביותר של קיר הזכוכית בהקשר של העיצוב הביתי הוא תחושת החלל הגדול שהוא מעניק. לעומת קיר בטון טיפוסי, מיקום של מחיצת זכוכית לא תעניק תחושת מחנק ביצירת ההפרדה. כך למשל, במיקום שירוקלחת ביחידת ההורים, חיץ בזכוכית יגרום בתחושה לחדר להיות יותר גדול.

קירות זכוכית למשרדים

נוסף על הבית הביתי, חשוב לדעת שקירות זכוכית הם אלטרנטיבה פופולארית במיוחד לקירות הטיפוסיים גם בקרב עולמות התעשייה. נהוג למקם קירות זכוכית בין משרדים ובתוך משרדים. בדומה לחוויה בבית, גם כשמדובר במשרד, מחיצות הזכוכית נותנים תחושה של מרחב ושטח, דבר שיכול לגרום לאווירה יותר מהודרת ומקצועית במשרד ומכאן, לשפר את תנאי העובדים. 

מהם היתרונות של קיר הזכוכית?

כאמור, היתרון אולי המשמעותי ביותר של קיר הזכוכית הוא תחושת המרחב שאלה מציעים לעומת קירות רגילים. יתרה מכך, קיר זכוכית הוא אלגנטי מאוד ויקנה במיקומו בבית או במשרד מראה שהוא יוקרתי ונעים לעין. בנוסף, את מחיצת הזכוכית ניתן גם לעצב באופן אישי בצבע, דוגמאות ואפילו – בציטוטים. יתרון משמעותי נוסף הוא כמובן הקלות שבניקיון קיר הזכוכית, ביחס למחיצות אחרות. מטלית לחה לחלוטין תעשה את העבודה. 

איזה אפשרויות עומדות על הפרק?

אם החלטתם שאתם מעוניינים בקיר זכוכית, השלב הבא הוא להבין מה הפתרון המתאים עבורכם ביותר. בשביל לעשות לכם קצת סדר, אלו הם כמה דברים שחשוב לקחת בחשבון.

סוג הזכוכית

ישנן שלוש סוגי זכוכית עיקריות שעומדות על הפרק – זכוכית מחוסמת שהיא חזקה במיוחד, זכוכית טריפלקס שמצוינת לבידוד רעשים וזכוכית בידודית שאידיאלית לבידוד תרמי. בחירת הזכוכית הנכונה תלויה כמובן בהקשר – זכוכית מחוסמת תתאים במקרים רבים בהם תהיו מעוניינים בזכוכית שתשלב בתוך הבית. עם זאת, במידה ואת מחיצת הזכוכית אתם מעוניינים להתקין בין משרדים, זכוכית טריפלקס צפויה לעזור לכם בבידוד הרעשים וכנראה להתאים למה שאתם מחפשים.

רמת השקיפות

ניתן לבחור בזכוכיות ברמת שקיפות משתנה – מזכוכית אקסטרה קליר צלולה, או זכוכית שקופה ועד לזכוכית חלבית לבנה שמאפשרת איטום יחסי. בחירת רמת השקיפות תלויה אף היא כמובן בהקשר, אך חשוב לא פחות במחיר – זכוכית שקופה היא הזולה ביותר ואקסטרה קליר היא הכי יקרה מבין השלוש. קחו זאת בחשבון בבחירה. 

עיצוב

את הזכוכית ניתן כמובן לעצב בצבע או הדפסים, שיוסיפו הרבה חן לעיצוב חלל החדר. העיצוב המתאים תלוי בהעדפות האישיות שלכם ובמרבית המקרים אנשים יעדיפו עיצובים יחסית מינימליסטים ועדינים. עם זאת, חשוב לדעת שנוסף על העיצובים הסטנדרטיים, ניתן להתקין מערכת חשמלית שמייצרת אפקטים כמו אורות מתחלפים או מעבר מזכוכית שקופה לחלבית. לא בהכרח זול, אבל לחלוטין בר ביצוע. 

מידע נוסף