מעקה זכוכית

בין אם מדובר במרפסת הבית שלנו, בית העסק או המדרגות, ישנה חשיבות להצבה של מעקות בטיחות. מעקה זכוכית הוא ללא ספק אפשרות אסתטית ומעניינת למעקה שיספק בטיחות עבור הנמצאים במבנה ועל הדרך ישדרג את המראה שלו. 

מעקה הזכוכית מורכב מפיסות זכוכית חלקות, שקופות ואלגנטיות במגוון גבהים וסגנונות עיצוביים שנבחרים בהתאם להעדפה האישית של המזמין. אז מה הופך את התקנת מעקה הזכוכית לכל כך מיוחד?

לפני הכל – בטיחות

כשמדובר במדרגות או המרפסת הביתית, אחד הדברים המשמעותיים ביותר הוא כמובן לשמור על בטיחות. בין אם מדובר בדיירי הבית הצעירים והזהירים פחות, או התנהלות לא קשובה של אחד מהמבוגרים, ניתן להגיע במהירות לסיטואציות מסוכנות שחשוב מאוד להימנע מהן. הצבה של מעקה באופן כללי אם כך היא משמעותית על מנת ליצור חוצץ פיזי בין המתחם המוגבה להדרדרות מהגובה וחשוב לא פחות, גם סמן פיזי שיאותת לאדם השוהה במבנה שהוא הגיע לקצה המתחם המוגבה. כשמדובר בזכוכית, ההגנה היא מקסימלית כיוון שלא מדובר במעקה שנותן חיץ חלקי, אלא בחיץ מלא ללא חרירים וחריצים דרכם ניתן להגיע לכדי סכנה. על אף המחשבה הרווחת שמדובר בפתרון אסתטי בלבד, חשוב לדעת שמעקה הזכוכית הוא בטיחותי וייספק ליושבי הבית הגנה. 

מעקה זכוכית עיצוב אלגנטי

לעומת עיצוב של מעקות רבים אחרים, מעקה הזכוכית מאופיין בסגנון אלגנטי ומרשים במיוחד. הגוון השקוף, הפשטות והיוקרה של הזכוכית הופכים את המעקה הזה לכזה שיוסיף הרבה חן למרפסת הביתית, חדר המדרגות המשרדי או כל מקום אחר בו תחליטו למקם אותו. יתרה מכך, מעקות הזכוכית מגיעים בשלל עיצובים וסגנונות שיאפשרו לכם לבצע התאמה נראותית של המעקה לסגנון האישי שלכם. 

התאמה אישית

מעקה הזכוכית נעשה בהתאמה אישית בהתאם להעדפות הלקוח, המקום בו הוא ממוקם והתקציב שעומד על הפרק. חשוב לדעת כי ישנם מעקות זכוכית מסוגים שונים ומגוון רמות עובי אשר ישפיעו על נראות המעקה וכמובן התקציב. ניתן ליצור מעקה זכוכית מזכוכית ישרה או משופעת או לחילופין מזכוכית אקסטרה קליר. 

איך מתקינים מעקות זכוכית?

התקנה של מעקה זכוכית נעשית בשלוש דרכים עיקריות – התקנה של מעקה זכוכית עם מנטים, על עמודים או שתול. מנטים הם תופסני מתכת קטנים שמחזיקים את המעקה לאורכו. אלה מעניקים למעקה מראה עדין ומינימינליסטי ומדובר באפשרות הזולה יותר. אפשרות אחרת היא התקנה על עמודי נירוסטה או אלומיניום, כאשר אלומיניום מספק פתרון אסתטי ואלגנטי יותר. אפשרות מיוחדת נוספת היא התקנה של מעקה אשר בסיסו שתול ומותקן מתחת לריצוף, כך שמעל פני השטח נראית הזכוכית ללא פרזול. מדובר במעקה שניתן להתקין אך ורק בשיפוץ בית נרחב או בעת בניית הבית כיוון שמדובר בעבודה מורכבת שדורשת הרמת רצפות. 

כמה עולה התקנה של מעקה זכוכית?

מחיר של התקנת מעקה זכוכית משתנה בהתאם למאפייני העבודה השונים בהם גודל המעקה המתוכנן, סוג הזכוכית אשר בה נעשה שימוש, הוספת מאחז יד למעקה וסוג הפרוזול למעקה. מחיר התקנת מעקה זכוכית שתול לצורך העניין משתנה מאוד בהתאם לתשתית הקיימת בבית ומדובר לרוב באפשרות היקרה יותר. עבודת ההתקנה מתומחרת על פי רוב לפי שטח העבודה במ”ר. על אף שהמחיר נוטה להשתנות בהתאם לסוג העבודה, כשמדובר למשל בזכוכית אקסטרה קלייר ישרה בעובי של 8*8 המחיר עומד על 2100-2300 ש”ח. התקנה של מעקה זכוכית אקסטרה קלייר ישרה בעובי 10*10 עולה כבר 2800-3100. 

על אף הפיתוי להיעזר באנשי מקצוע שמציעים מחירים אטרקטיביים במיוחד, חשוב שלא להתפשר על איש מקצוע חובבן ולגשת לאנשי מקצוע שזכו לביקורות משבחות בעבר שיציעו לכם את העבודה האיכותית ביותר. באופן כזה תוכלו להנות ממעקה בטיחותי שעומד בתקן. 

שאלות ותשובות

כמובן. על אף הטעות הרווחת כי התקנת מעקה זכוכית דומה מאוד להתקנת מקלחון או חיפוי במטבח, זה כמובן לא נכון. בפועל, מעבר למראה המרשים של המעקה, מדובר במוצר בטיחותי שנועד בראש ובראשונה להגן על יושבי המקום מנפילה. לכן, ישנה חשיבות גדולה לבחירת איש מקצוע מורשה שמומחה בביצוע העבודה, על מנת שיבצע את הבחירה הנכונה של הזכוכית ויעניק לכם עבודה איכותית ובטיחותית.

משך זמן ההתקנה כמובן תלוי בגודל הפרויקט. כך למשל, התקנה של מעקה זכוכית בודד למרפסת קטנה יכול לקחת יום עבודה ואפילו לעיתים רק מספר שעות. כשמדובר במעקה למדרגות של בית פרטי של כמה קומות, העבודה עשויה לקחת מספר ימים. 

לא נדרשת תחזוקה מיוחדת למעקות הזכוכית, מלבד ניקוי שבועי באמצעות מטלית לחה וחומר ניקוי מתאים, לטובת שמירה על מראה נקי ואסתטי. בנוסף, על מנת לשמור על הזכוכית מפני שריטות או פגיעות, מומלץ שלא להצמיד רהיטים כבדים כמו שולחנות או כיסאות לזכוכית. 

מחיר התקנת מעקה הזכוכית משתנה מאוד בהתאם לסוג הזכוכית בה נעשה שימוש, בחירת פרוזול, גודל השטח וכמובן מורכבות העבודה. התמחור לרוב נעשה על פי מ”ר. על אף הפיתוי להיעזר באיש מקצוע שמציע מחיר אטרקטיבי במיוחד מחוץ לטווח המחירים הסטנדרטי, חשוב להיזהר מחובבנים. בסופו של דבר, מעקה הזכוכית נוסף על הנראות המרשימה שהוא בא להציע נועד בראש ובראשונה לספק הגנה. 

גובה מעקה הזכוכית במפלס ישר הוא 105 ס”מ ובמדרגות לפחות 90 ס”מ. המרווח המקסימלי בין לוחות מעקה הזכוכית יהיה 10 ס”מ.

מידע נוסף