טיפים חמים: כך תהנו מהמרפסת בחורף קר

מרפסת יכולה להיות תוספת נפלאה לכל בית, לספק מרחב מואר ואוורירי, להירגע וליהנות מהחוץ. אבל כשהטמפרטורות יורדות והגשם מתחיל לרדת, אנשים רבים תוהים איך להפיק את המרב מהמרחב החיצוני הזה.

בחודשים הקרים למרבה המזל, עם קצת הכנה ויצירתיות אפשר ליהנות מהמרפסת שלכם גם בחורף. מבידוד החלל ועד הוספת חימום ותאורה, הנה כמה טיפים להפיכת מרפסת הזכוכית שלכם למקום נעים ונוח בעונת החורף.

קראו עוד על סגירת מרפסת לחורף

בידוד המרפסת

אחד האתגרים המרכזיים בשימוש במרפסת זכוכית בחורף זה לשמור על המרפסת חמימה ונוחה. אחת הדרכים לעשות זאת היא על ידי בידוד המרפסת. ניתן לעשות זאת על ידי הוספת יריעות פלסטיק בדפנות החלונות. אפשרות נוספת היא לאטום את צידי החלונות, מה שיכול לעזור לשמור על החום ולהפחית את כמות האוויר הקר הנכנס למרפסת.

הוספת חימום ותאורה

דרך נוספת להפוך את מרפסת הזכוכית שלכם ליותר חמימה בחורף היא על ידי הוספת חימום ותאורה. זה יכול לכלול שימוש בתנור חימום חשמלי או כרית חימום ניידת כדי לשמור על חמימות החלל. אתם יכולים גם לתלות מנורות, נרות או פנסים כדי ליצור אווירה נעימה. רק הקפידו לנקוט משנה זהירות בעת שימוש במכשירי חימום או תאורה כלשהם במרפסת, ותפעלו לפי כל הנחיות הבטיחות.

קשטו את המרפסת שתהיה מתאימה לעונה

רק בגלל שזה חורף זה לא אומר שאתם לא יכולים להוסיף קצת שמחה למרפסת הזכוכית שלכם. שקלו לקשט את החלל באורות חגיגיים, צמחים של חורף או נגיעות חגיגיות אחרות. קישוט המרפסת יכול לעזור לגרום למרפסת להיות מזמינה יותר ולעזור לכם להיכנס לאווירת החורף.

צרו פינת ישיבה נעימה

כדי להפיק את המרב מהמרפסת שלכם בחורף, שקלו ליצור פינת ישיבה נוחה. פינת ישיבה יכולה לכלול הוספת שמיכות וכריות כדי ליצור מקום נעים להירגע בו. אתם יכולים גם להוסיף שולחן וכיסאות קטנים, או לתלות ערסל.

צרו חסמים לרוח והגנו על הפרטיות שלכם

אם המרפסת שלכם חשופה לרוחות חזקות או חסרת פרטיות, אולי כדאי לשקול הוספת מגני רוח או לוחות במבוקים לפרטיות. הוספה של ההגנות הללו יכולות לעזור ליצור סביבה מוגנת ופרטית יותר, מה שהופך את השימוש במרפסת לנוח יותר בחורף. הגנות אלו יכולות להיות פשוטות למשל משהו כמו שורה של עציצים או בריסטול או אפילו משהו שעשוי מבד או חומרים אחרים.

התקנת גג למרפסת

אם יש לכם מרפסת שחשופה לפגעי מזג האוויר, מומלץ לשקול התקנת גג או סוכך. זה יכול לספק הגנה נוספת מפני גשם, ברד וטמפרטורות נמוכות, מה שהופך את המרפסת לנוחה יותר ושמישה בחורף. גג או סוכך יכולים להוסיף עניין וערך ויזואלי לבית שלכם. רק הקפידו לעקוב אחר כל חוקי הבנייה והתקנות של הרשויות בעת ביצוע שינויים מבניים במרפסת.

השתמשו במרפסת לפעילויות חורף

המרפסת יכולה להיות מקום מצוין ליהנות בו מפעילויות חורף, גם אם קר בחוץ. תוכלו ליצור גינת חורף או להוסיף צמחים של חורף, לעשות מנגל או ליצור פינת קריאה עם שמיכה חמה וספר טוב. האפשרויות אינסופיות!

תהנו מהנוף החורף

לסיום, אל תשכחו להעריך את יופיו של הנוף החורפי ממרפסת הזכוכית שלכם. בין אם זה הגשם היורד, ענפי העצים העירומים או השקיעות הצבעוניות, יש הרבה ממה ליהנות במהלך החודשים הקרים. אפשר לרכוש משקפת או להאכיל ציפורים במרפסת כדי להעריך את עולם הטבע או פשוט לשבת ולהירגע עם משקה חם בזמן שאתם משקיפים על הנופים.

בסך הכל, עם קצת הכנה ויצירתיות, אפשר ליהנות ממרפסת הזכוכית גם בחודשים הקרים יותר. רק הקפידו להתלבש חם ולהיזהר בעת השימוש במרפסת בחורף, ותוכלו להפיק את המרב מהמרחב החיצוני הזה.