הגבהת מעקות

הגבהת מעקה זכוכית למרפסת

מרפסת זה כיף, אין מה להגיד, אבל הפחד הקיים במרפסת שמא הילדים יטפסו על המעקה, או כל סכנה בטיחותית אחרת עוצרת אותנו מלנצל את המרפסת במלואה ואנחנו נמצאים במרדף יום יומי אחר הילדים שלא יטפסו או לא יעמדו קרוב למעקה.

אנחנו אומרים – לא עוד!

הילדים שלכם יוכלו לנצל את המרפסת, יוכלו להשקיף על העוברים והשווים ואתם תוכלו להיות בראש שקט עם הגבהת מעקה זכוכית איכותי, עמיד, חזק כזה שיבטיח לילדים שלכם ביטחון, לכם יבטיח ראש שקט וכמובן שהמרפסת תוכל להיות מנוצלת מעכשיו באופן מלא.

אז לפני שאנחנו מקדמים, חשוב לנו להסביר לכם למה דווקא מעקה זכוכית

  1. הוא פשוט יפה יותר  – אין מה לעשות, צריך להגיד את האמת. זכוכית היא יוקרתית, נקייה ומבריקה.
  2. קל מאוד לתחזוקה – לא מחליד, לא צריך לצבוע כל תקופה, לא נחלש בשום תנאי מזג אויר. בקיצור, קל מאוד לתחזוקה.
  3. קל לניקוי – התלכלך? שטויות, לוקחים מגבון, מנקים והכל נראה כמו חדש.

מעקות זכוכית – בטוח?

אם מקפידים על התקנים הנכונים ומקפידים על הנהלים, אפשר להנות ממעקה זכוכית איכותי ברמת גימור גבוהה ולהנות מהמעקה לאורך זמן. איתנו בגלסמן אתם יכולים להיות בטוחים שתקבלו את המוצר הטוב ביותר והאיכותי ביותר, אנחנו לא מתפשרים על זה.

הסיבה המרכזית שבגינה פונים אלינו היא הצורך להמיר את המרפסת המסוכנת למקום בטוח לילדים, מבלי לוותר על מראה אלגנטי ונקי.

אתם יכולים לתת לילדים שלכם לקפוץ במרפסת, לרוץ במרפסת ולשחק בלי שום חשש. הבטיחות של הילדים שלכם היא בראש סדר העדיפויות שלנו.

 

שאלות ותשובות

חשוב מאוד לבדוק כי התשתית עליו מתקינים ת ההגבהה חזקה וכי הזכוכיות הקיימות בתוך המעקה סטטיות ולא רופפות. בנוסף, חשוב לבדוק כי יש תמיכה לקירות ההגבהה. במידה ואין, יש צורך להשלים בעמודי תמיכה חזקים מאוד לקירות או למעקה הקיים.

חשוב מאוד לשים לב כי ההגבהה לא עונה על 2.5 מטר אורך, היות והזכוכית האמצעית מתרככת ועלולה להפוך לרופפת בשל אורכה.

התקנים הישראליים למעקות זכוכית הם ת”י 1142 ות”י 1190. התקן קובע כי יש להתקין מעקה במקומות בהם קיימת סכנת נפילה או במקום בו קיים הבדל גובה בין שני מפלסים, (60 ס”מ לכל הפחות), על מנת לאפשר שימוש בטיחותי בגרם המדרגות.

גובה מעקה הזכוכית במפלס ישר (מרפסת למשל) יהיה 105 ס”מ, ויותר. במדרגות יהיה גובה המעקה לפחות 90 ס”מ. המרווח המקס’ בין לוחות מעקה הזכוכית יהיה 10 ס”מ.

קיימת אנחה שהתקנת מעקה זכוכית דומה מאוד להדבקת חיפוי מטבח או התקנת מקלחות. אנחה זו אינה נכונה כלל. מלבד היופי שהמעקה הזה מוסיף, מטרתו הראשונה והעליונה היא כמוצר בטיחותי שנועד להגן מפני נפילת אדם מגובה, תוך שמירה על עמידות לאורך זמן.

חשוב מאוד לבחור בחברה מנוסה שעומדת בתקנים על מנת להבטיח ניצול הגנה מקסימלי שרת הגבהת המעקה.

גובה מעקה הזכוכית במפלס ישר (מרפסת למשל) יהיה 105 ס”מ, ויותר. במדרגות יהיה גובה המעקה לפחות 90 ס”מ. המרווח המקס’ בין לוחות מעקה הזכוכית יהיה 10 ס”מ.